Přeskočit na obsah

Slo-1

DUCHOVNÍ HUDBA A POEZIE

Léčivá síla hudby a poezie.

Žijeme v době, kdy každý den nám přináší svou porci špatných zpráv, se kterými se musíme vyrovnávat. Někdy to zvládáme, jindy si klademe otázku jak bojovat se smutkem, černými myšlenkami, rostoucí únavou, nesoustředěností. Máme pocit, že čelíme něčemu novému, na co nejsme připraveni. Stačí se ale zamyslet a musíme si přiznat, že lidé v minulosti museli čelit mnohdy horším situacím. Když se ohlédneme do historie do dob, kdy neexistovala antidepresiva, ani různé typy tréninků a školení jak se stát odolnějším, nemůžeme přehlédnout, že existoval jeden lék – hudba. Ta přinášela úlevu jak jejím tvůrcům, tak hlavně těm, kteří jí naslouchali. Umělec často zápasil s nepřízní osudu a skladba sama je jeho vítězstvím, které nám předává jako poselství, jako oslavu života.

Ke spolupráci jsme přizvali vynikající klavíristy Roberta Fuchse, který je zároveň varhaníkem,  Richarda Reipricha a Tomáše Víška. Z jejich repertoáru budeme vybírat skladby nebo části s ohledem na místo konání i příležitost (vánoce, výročí a podobně).

 

Koncerty v kostelech

V pořadu zazní hudba a texty, jejichž výběr jsme podřídili uvedenému tématu. Rádi se přizpůsobíme, po domluvě, přáním pořadatele.

Verše Josefa Kainara, Karla Tomana, Jaroslava Seiferta, Svatopluka Čecha, Afanasie Feta, Rabindranáta Tákura a dalších přednesou Vlasta Korbová a Arnošt Proschek.

Technické požadavky: Pokud nejsou varhany případně klavír v požadované kvalitě, zajistíme dovoz špičkového elektronického nástroje.