Přeskočit na obsah

Z_FoersterNeznamy

Foerster neznámý a romantická kytara Jana Irvinga

Úterý 23. dubna v 19:30

Jan Irving

Na večeru zazní skladby:

František Max Kníže (1784 – 1840)

 • Andante Capriccios

Fernando Sor (1780 – 1839)

 • Allegro moderato
 • Allegretto

Napoleon Coste (1806 – 1883)

 • Rondoletto
 • Prelude

Johann Kaspar Mertz (1806 – 1856)

 • Chant d´amour

Literární perličky Josefa Bohuslava Foerstera
přečtou Vlasta Korbová a Arnošt Proschek

 

Foersterova síň,
Pštrossova 214/ 17, Praha 1,

poblíž Národního divadla
sál temperován na 19°C
vstup není bezbariérový

Předprodej akce

J.B. FOERSTERA známe a uctíváme jako skladatele. Málokdo ale ví, že byl také výborným literátem a novinářem. Jeho životní pouť, následoval totiž svou manželku významnou pěvkyni, do míst jejího angažmá, ho zavedla na 15 let do Vídně a 10 let strávil v Hamburku. Tato místa, kde působil hlavně jako pedagog, dokázal reflektovat s novinářským postřehem a zralou moudrostí. I jeho vzpomínky na domov nabídnou poetický pohled na věci, které jsme možná pozapomněli a nutno dodat, je to škoda.

JAN IRVING je uznávaným propagátorem klasické hudby a kytary na koncertních pódiích.  Na Pražské konzervatoři byl žákem známého virtuóza prof. Milana Zelenky. Absolvoval Vysokou hudební školu „Franz Liszt” ve Výmaru a Vysokou školu hudební Cum Laudae v Holandsku.

Účastnil se řady mistrovských kurzů např. v Belgii, Holandsku nebo na Kubě. V roce 1984 získal titul Laureáta v prestižní soutěži „Concours International de la Guitare – Radio France” v Paříži. Jako umělecký vedoucí organizoval řadu mezinárodních vzdělávacích projektů. V létech 2003 – 2007 působil jako docent hlavního oboru kytara na Vysoké hudební škole v Zeistu v Holandsku. 

V pedagogické činnosti působí kontinuálně do současnosti i v České republice. Na koncertních pódiích se setkává s význačnými umělci. Jeho hra se vyznačuje suverénní technikou, smyslem pro kantilénu, harmonii a vytříbeným hudebním výrazem.

Užijte si komorní odpočinkový večer při poslechu romantické   kytary Jana Irvinga a četby povídek J.B. FOERSTERA „Stopy v písku času“.

Zveme vás na jedinečné kulturní místo v centru Prahy. Jeho dlouhá historie je spojená se jmény Antonína Dvořáka, J. B. Foerstera, Otakara Odstrčila a dalších českých velikánů. Místo s kouzelnými pozdně barokními freskami a jedinečnou atmosférou. Místo, které bylo po léta hojně navštěvovaným koncertním sálem. Tato tradice byla po dlouhá léta přerušena a nyní se vrací.

 • Přivítáme vás v chráněné památce s pozdně barokními freskami, která není běžně přístupná a patří k nejvýznamnějším barokně-klasicistním prostorům tohoto typu v Praze. 
 • Komorní sál umožňuje sledovat virtuózní hru umělců zblízka a vytváří  příjemnou atmosféru.
 • Pomůžeme vám zapomenout na starosti a koloběh všedního dne a přenesete se na čas do jiného světa.
 • Načerpáte pozitivní energii,  uvolníte fantazii. 
 • Najdete zde místo, kde vám bude dobře, a budete se sem rádi vracet. 

 

Nejbližší koncerty

Duo Euforico

14. května 2024 v 19:30

Foersterova síň,
Pštrossova 214/ 7

Štěpán Rak

18. června 2024 v 19:30

Foersterova síň,
Pštrossova 214/ 7

Sledujte nás: