Přeskočit na obsah

Z_DuoEuforico

Poslouchat srdcem

Úterý 14. května v 19:30

Ludmila Pavlová - housle
Eduard Šísek - violoncello

Na večeru zazní skladby:

E. Schulhoff – Duo pro housle a violoncello
B. Martinů – Duo č. 1 pro housle a violoncello
W. A. Mozart – Duo G dur
J. Halvorsen – Passacaglia na Händelovo téma

 

Foersterova síň,
Pštrossova 214/ 17, Praha 1,

poblíž Národního divadla
sál temperován na 19°C
vstup není bezbariérový

Předprodej akce

Ludmila Pavlová je česká houslistka, která vystupuje jak sólově, tak v komorních složeních, na domácí půdě i v zahraničí. Jejím mottem je láska a vášeň ve spojení s hudbou.

Ve svých 13 letech debutovala v pražském Rudolfinu s Josefem Sukem v rámci cyklu koncertů „Josef Suk uvádí mladé talenty“, rok poté vystupovala  ve Spojených arabských emirátech snáročným repertoárem. V r.2014 zvítězila na Akademii Václava Hudečka, se kterým po tom absolvovala jeho turné. V roce 2018 na mistrovských kurzech debutovala ve Velké Británii a v témže  roce se Ludmila stala absolutní vítězkou Mezinárodní houslové soutěže k poctě mistra Váši Příhody „Nové evropské talenty“ a laureátkou soutěže Bohuslava Martinů s cennou za nejlepší interpretaci díla Bohuslava Martinů. V červnu 2019 vyhrála zlatou medaili s vysokým vyznamenáním na 4th Manhattan International Music Competition.

V současnosti vyučuje na Akademii múzických umění v Praze předmět Autenticita a pružnost v hudebním projevu. Od konce roku 2023 je koncertní mistryní Pražského komorního orchestru, kde plní také funkci dirigentky. Ludmila hraje na historický nástroj, který dostala darem od vídeňského sponzora a nedávno s ním debutovala ve slavném Musikvereinu.

www.ludmilapavlova.net

Eduard Šístek začal hrát na violoncello ve čtyřech letech. Studoval na Pražské konzervatoři, na Akademii múzických umění v Praze na Universität für Musik und darstellende Kunst ve Vídni.  Od roku 2012 je stálým členem České filharmonie, ve které získal zkušenosti pod vedením šéfdirigentů Jiřího Bělohlávka a Semjona Byčkova a mnoha dalších hostujících dirigentů. Vystupuje také jako sólista a komorní hráč.  Kromě tradičního repertoáru se věnuje i soudobé hudbě. 

Eduard Šístek je laureátem Mezinárodní soutěže Leoše Janáčka v Brně, mezinárodní hudební soutěže Beethovenův Hradec a Soutěže Nadace Bohuslava Martinů. Obdržel Cenu Olega Podgorného pro nejúspěšnějšího nejmladšího českého účastníka soutěže Pražské jaro 2012. Čtyřikrát za sebou zvítězil na mezinárodní violoncellové soutěži v rakouském Liezenu a také se stal vítězem soutěže Talents for Europe. V rámci programu „New Masters on tour 2015“ byl vybrán pro účinkování v sérii komorních koncertů v Amsterdam Concertgebouw.

Realizoval řadu nahrávek pro Český rozhlas. V prosinci 2022 vystoupil v rámci českého předsednictví EU na koncertě v Auditorio Nacional de Música v Madridu v komorním programu s hudbou Antonína Dvořáka.

Užijte si komorní odpočinkový večer při poslechu klasických houslí Ludmily Pavlové  a violocella Eduarda Šíska.

Zveme vás na jedinečné kulturní místo v centru Prahy. Jeho dlouhá historie je spojená se jmény Antonína Dvořáka, J. B. Foerstera, Otakara Odstrčila a dalších českých velikánů. Místo s kouzelnými pozdně barokními freskami a jedinečnou atmosférou. Místo, které bylo po léta hojně navštěvovaným koncertním sálem. Tato tradice byla po dlouhá léta přerušena a nyní se vrací.

  • Přivítáme vás v chráněné památce s pozdně barokními freskami, která není běžně přístupná a patří k nejvýznamnějším barokně-klasicistním prostorům tohoto typu v Praze. 
  • Komorní sál umožňuje sledovat virtuózní hru umělců zblízka a vytváří  příjemnou atmosféru.
  • Pomůžeme vám zapomenout na starosti a koloběh všedního dne a přenesete se na čas do jiného světa.
  • Načerpáte pozitivní energii,  uvolníte fantazii. 
  • Najdete zde místo, kde vám bude dobře, a budete se sem rádi vracet. 

 

Nejbližší koncerty

Štěpán Rak

18. června 2024 v 19:30

Foersterova síň,
Pštrossova 214/ 7

Duo Euforico

14. května 2024 v 19:30

Foersterova síň,
Pštrossova 214/ 7

Sledujte nás: