Přeskočit na obsah

P_Fuchs

Robert Fuchs – skladatel, klavírista, varhaník a aranžér.

Studoval hru na klavír na plzeňské konzervatoři (1986–90) a skladbu na AMU ve třídě Petra Ebena (1990–94). Kromě klasické hudby se věnoval muzikálu a jazzu. Získal celou řadu ocenění např. Cenu Českého hudebního fondu a cenu poroty za nejlepší interpretaci moderních autorů na soutěži Beethovenův Hradec. Koncertoval v Itálii, Španělsku, Belgii, Dánsku, Holandsku, Německu, Irsku, Velké Británii, Švýcarsku, Francii, Rusku, Japonsku a Izraeli. 

Specializuje se na interpretaci hudby 20. století a soudobých autorů (Emil František Burian, Arnold Schoenberg, Laurent Petitgirard a další). Působil ve Státní opeře Praha (korepetitor a hráč v orchestru 1997–2002), v Českém filharmonickém sboru (druhý tenor, 2004–07), v Musique des Lumieres v Bazileji (korepetitor, 2005), v Stand d´été Moutier (korepetitor, Švýcarsko 2006), na Taneční konzervatoři Ivo Váni-Psoty (korepetitor, 2006–07) a jako klavírista na zámořských lodích (2007–11).V roce 2010 se stal hudebním ředitelem na Hebrejské Univerzitě v Jeruzalémě (Izrael). 

Získal zvláštní uznání za skladbu Milenci pro flétnu a harfu v mezinárodní soutěži IBLA Grand Prize (2010, New York). Zkomponoval hudbu k divadelním inscenacím pro Činoherní studio v Ústí nad Labem. Na svém kontě má celou řadu sólových, komorních i orchestrálních skladeb.

www.musicbase.cz/skladatele/215-fuchs-robert/

www.pianoaccompanists.com/profile-robert-fuchsRobrt Fuchs